MalaysiaProp
Kedah · Daerah

Pokok Sena harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 344 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pokok Sena, Kedah

Peta harga →
RM298harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM334kHarga median29.8% tahun ke tahun
RM298Median sekaki persegi
+12.3%Harga sekaki persegi sejak 2021
99Jualan, 2 tahun lepas

Pokok Sena ialah pasaran hartanah di Kedah dengan 344 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM334k (RM298 psf), dengan harga sekaki persegi naik 12.3% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (37% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM374kRM262kRM150k202120222023202420252026
Median 2021 RM260kmedian terkini RM334k28.5% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 234 jualan

< RM250k31%
250–500k56%
500–750k12%
750k–1M2%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM321,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM321k37% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM356k23% daripada jualan
Low-Cost HouseRM220k15% daripada jualan
DetachedRM540k6% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM424k6% daripada jualan
96%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas96%
pajakan4%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Pokok Sena

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Lelongan di Pokok Sena 6 akan datang

Harga rizab dinilai berbanding Pokok Sena — median jualan sebenar

Semua Pokok Sena lelongan →

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pokok Sena?

Harga jualan berdaftar median di Pokok Sena, Kedah dalam 2 tahun lepas ialah RM334,000 (RM298 sekaki persegi), berdasarkan 344 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pokok Sena naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pokok Sena naik 12.3% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan turun 29.8% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Pokok Sena?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Pokok Sena, iaitu 37% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Pokok Sena pegangan bebas atau pajakan?

96% transaksi di Pokok Sena ialah pegangan bebas dan 4% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)