MalaysiaProp
Negeri Sembilan · Daerah

Jelebu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 221 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Jelebu, Negeri Sembilan

Peta harga →
RM232harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM180kHarga median25% tahun ke tahun
RM232Median sekaki persegi
-1.1%Harga sekaki persegi sejak 2021
65Jualan, 2 tahun lepas

Jelebu ialah pasaran hartanah di Negeri Sembilan dengan 221 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM180k (RM232 psf), dengan harga sekaki persegi turun 1.1% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (37% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM299kRM212kRM125k202120222023202420252026
Median 2021 RM285kmedian terkini RM180k36.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 143 jualan

< RM250k66%
250–500k31%
500–750k1%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM190,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM240k37% daripada jualan
Low-Cost HouseRM140k30% daripada jualan
DetachedRM243k13% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM400k10% daripada jualan
1-sty ShopRM244k3% daripada jualan
56%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas56%
pajakan44%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Jelebu

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Jelebu?

Harga jualan berdaftar median di Jelebu, Negeri Sembilan dalam 2 tahun lepas ialah RM180,000 (RM232 sekaki persegi), berdasarkan 221 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Jelebu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Jelebu turun 1.1% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan turun 25% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Jelebu?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Jelebu, iaitu 37% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Jelebu pegangan bebas atau pajakan?

56% transaksi di Jelebu ialah pegangan bebas dan 44% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)