MalaysiaProp
Sarawak · Daerah

Bahagian Sri Aman harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 191 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bahagian Sri Aman, Sarawak

Peta harga →
RM258harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM260kHarga median29.4% tahun ke tahun
RM258Median sekaki persegi
-8.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
33Jualan, 2 tahun lepas

Bahagian Sri Aman ialah pasaran hartanah di Sarawak dengan 191 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM260k (RM258 psf), dengan harga sekaki persegi turun 8.2% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 1-sty Terraced (25% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.19MRM662kRM134k2021202220232024
Median 2021 RM399kmedian terkini RM260k34.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 119 jualan

< RM250k44%
250–500k45%
500–750k4%
750k–1M5%
1–1.5M2%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM270,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM234k25% daripada jualan
Low-Cost HouseRM152k25% daripada jualan
2-sty ShopRM975k17% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM80k8% daripada jualan
3-sty ShopRM880k8% daripada jualan
28%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas28%
pajakan72%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Bahagian Sri Aman

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bahagian Sri Aman?

Harga jualan berdaftar median di Bahagian Sri Aman, Sarawak dalam 2 tahun lepas ialah RM260,000 (RM258 sekaki persegi), berdasarkan 191 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bahagian Sri Aman naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bahagian Sri Aman turun 8.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan turun 29.4% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Bahagian Sri Aman?

1-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Bahagian Sri Aman, iaitu 25% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Bahagian Sri Aman pegangan bebas atau pajakan?

28% transaksi di Bahagian Sri Aman ialah pegangan bebas dan 72% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)