MalaysiaProp
Sarawak · Daerah

Bahagian Limbang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 222 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bahagian Limbang, Sarawak

Peta harga →
RM287harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM365kHarga median53.3% tahun ke tahun
RM287Median sekaki persegi
+34%Harga sekaki persegi sejak 2021
61Jualan, 2 tahun lepas

Bahagian Limbang ialah pasaran hartanah di Sarawak dengan 222 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM365k (RM287 psf), dengan harga sekaki persegi naik 34% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah 2-sty Terraced (32% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM500kRM295kRM90k202120222023202420252026
Median 2021 RM403kmedian terkini RM365k9.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 168 jualan

< RM250k35%
250–500k50%
500–750k10%
750k–1M1%
1–1.5M4%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM320,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM450k32% daripada jualan
1-sty TerracedRM300k16% daripada jualan
2-sty ShopRM650k10% daripada jualan
3-sty ShopRM1.00M10% daripada jualan
Semi-Detached FactoryRM530k10% daripada jualan
36%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas36%
pajakan64%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Bahagian Limbang

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bahagian Limbang?

Harga jualan berdaftar median di Bahagian Limbang, Sarawak dalam 2 tahun lepas ialah RM365,000 (RM287 sekaki persegi), berdasarkan 222 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bahagian Limbang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bahagian Limbang naik 34% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 53.3% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Bahagian Limbang?

2-sty Terraced ialah jenis paling banyak diniagakan di Bahagian Limbang, iaitu 32% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Bahagian Limbang pegangan bebas atau pajakan?

36% transaksi di Bahagian Limbang ialah pegangan bebas dan 64% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)