MalaysiaProp
Tampin · Subkawasan

Pekan Gemencheh Baru harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 88 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Gemencheh Baru, Tampin

Peta harga →
RM222harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM250kHarga median
RM222Median sekaki persegi
+12.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
24Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Gemencheh Baru ialah subkawasan (mukim) di Tampin, Negeri Sembilan, dengan 88 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM250k (RM222 psf), dengan harga sekaki persegi naik 12.8% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM375kRM248kRM120k20222023202420252026
Median 2021 RM200kmedian terkini RM250k25% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 56 jualan

< RM250k61%
250–500k36%
500–750k4%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM210,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM255k43% daripada jualan
Low-Cost HouseRM134k29% daripada jualan
2-sty ShopRM415k14% daripada jualan
1-sty ShopRM400k7% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM250k7% daripada jualan
80%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas80%
pajakan20%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Gemencheh Baru, Tampin?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Gemencheh Baru (subkawasan Tampin, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM250,000 (RM222 sekaki persegi), berdasarkan 88 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Gemencheh Baru naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Gemencheh Baru naik 12.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Gemencheh Baru?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 43% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Gemencheh Baru pegangan bebas atau pajakan?

80% transaksi di Pekan Gemencheh Baru ialah pegangan bebas dan 20% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)