MalaysiaProp
Seremban · Subkawasan

Bandar Seremban harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 898 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Seremban, Seremban

Peta harga →
RM265harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM310kHarga median6.2% tahun ke tahun
RM265Median sekaki persegi
+8.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
240Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Seremban ialah subkawasan (mukim) di Seremban, Negeri Sembilan, dengan 898 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM310k (RM265 psf), dengan harga sekaki persegi naik 8.6% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM791kRM511kRM230k202120222023202420252026
Median 2021 RM315kmedian terkini RM310k1.6% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 605 jualan

< RM250k29%
250–500k46%
500–750k11%
750k–1M4%
1–1.5M7%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM320,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM324k20% daripada jualan
1-sty TerracedRM293k14% daripada jualan
2-sty ShopRM615k14% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM370k14% daripada jualan
Low-cost flatLow-Cost FlatRM75k8% daripada jualan
87%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas87%
pajakan13%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Seremban, Seremban?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Seremban (subkawasan Seremban, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM310,000 (RM265 sekaki persegi), berdasarkan 898 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Seremban naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Seremban naik 8.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Seremban?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 20% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Seremban pegangan bebas atau pajakan?

87% transaksi di Bandar Seremban ialah pegangan bebas dan 13% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)