MalaysiaProp
Sepang · Subkawasan

Sepang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 395 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Sepang, Sepang

Peta harga →
RM288harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM410kHarga median30% tahun ke tahun
RM288Median sekaki persegi
-7.4%Harga sekaki persegi sejak 2021
68Jualan, 2 tahun lepas

Sepang ialah subkawasan (mukim) di Sepang, Selangor, dengan 395 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM410k (RM288 psf), dengan harga sekaki persegi turun 7.4% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM605kRM368kRM130k202120222023202420252026
Median 2021 RM290kmedian terkini RM410k41.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 238 jualan

< RM250k20%
250–500k42%
500–750k23%
750k–1M13%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM425,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM600k35% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM345k16% daripada jualan
DetachedRM394k13% daripada jualan
1-sty TerracedRM290k10% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM788k10% daripada jualan
88%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas88%
pajakan12%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Sepang, Sepang?

Harga jualan berdaftar median di Sepang (subkawasan Sepang, Selangor) pada 2025 ialah RM410,000 (RM288 sekaki persegi), berdasarkan 395 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Sepang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Sepang turun 7.4% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Sepang?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 35% daripada jualan 2025.

Adakah Sepang pegangan bebas atau pajakan?

88% transaksi di Sepang ialah pegangan bebas dan 12% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)