MalaysiaProp
Port Dickson · Subkawasan

Pekan Lukut harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 486 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Lukut, Port Dickson

Peta harga →
RM264harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM350kHarga median32.7% tahun ke tahun
RM264Median sekaki persegi
+57%Harga sekaki persegi sejak 2021
95Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Lukut ialah subkawasan (mukim) di Port Dickson, Negeri Sembilan, dengan 486 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM350k (RM264 psf), dengan harga sekaki persegi naik 57% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM600kRM415kRM230k202120222023202420252026
Median 2021 RM259kmedian terkini RM350k35.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 319 jualan

< RM250k19%
250–500k57%
500–750k13%
750k–1M7%
1–1.5M2%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM296,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM248k24% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM457k24% daripada jualan
2-sty ShopRM470k21% daripada jualan
3-sty ShopRM850k15% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM768k9% daripada jualan
83%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas83%
pajakan17%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Lukut, Port Dickson?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Lukut (subkawasan Port Dickson, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM350,000 (RM264 sekaki persegi), berdasarkan 486 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Lukut naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Lukut naik 57% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Lukut?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 24% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Lukut pegangan bebas atau pajakan?

83% transaksi di Pekan Lukut ialah pegangan bebas dan 17% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)