MalaysiaProp
Petaling · Subkawasan

Damansara harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 3,156 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Damansara, Petaling

Peta harga →
RM518harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM750kHarga median0.7% tahun ke tahun
RM518Median sekaki persegi
+11.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
679Jualan, 2 tahun lepas

Damansara ialah subkawasan (mukim) di Petaling, Selangor, dengan 3,156 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM750k (RM518 psf), dengan harga sekaki persegi naik 11.5% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM900kRM590kRM280k202120222023202420252026
Median 2021 RM535kmedian terkini RM750k40.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 1,954 jualan

< RM250k6%
250–500k27%
500–750k18%
750k–1M16%
1–1.5M12%
> RM1.5M22%
Persentil ke-25
MedianRM740,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM950k29% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM405k24% daripada jualan
Serviced ApartmentServiced ApartmentRM488k19% daripada jualan
3-sty ShopRM2.08M5% daripada jualan
2-sty ShopRM1.20M4% daripada jualan
86%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas86%
pajakan14%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Damansara, Petaling?

Harga jualan berdaftar median di Damansara (subkawasan Petaling, Selangor) pada 2025 ialah RM750,000 (RM518 sekaki persegi), berdasarkan 3,156 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Damansara naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Damansara naik 11.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Damansara?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 29% daripada jualan 2025.

Adakah Damansara pegangan bebas atau pajakan?

86% transaksi di Damansara ialah pegangan bebas dan 14% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)