MalaysiaProp
Perlis · Subkawasan

Utan Aji harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 209 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Utan Aji, Perlis

Peta harga →
RM299harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM355kHarga median17.9% tahun ke tahun
RM299Median sekaki persegi
+16.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
50Jualan, 2 tahun lepas

Utan Aji ialah subkawasan (mukim) di Perlis, Perlis, dengan 209 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM355k (RM299 psf), dengan harga sekaki persegi naik 16.5% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM720kRM465kRM210k202120222023202420252026
Median 2021 RM300kmedian terkini RM355k18.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 114 jualan

< RM250k23%
250–500k53%
500–750k22%
750k–1M3%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM350,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM280k40% daripada jualan
2-sty ShopRM550k24% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM490k16% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM365k8% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM750k4% daripada jualan
78%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas78%
pajakan22%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Utan Aji, Perlis?

Harga jualan berdaftar median di Utan Aji (subkawasan Perlis, Perlis) pada 2025 ialah RM355,000 (RM299 sekaki persegi), berdasarkan 209 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Utan Aji naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Utan Aji naik 16.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Utan Aji?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 40% daripada jualan 2025.

Adakah Utan Aji pegangan bebas atau pajakan?

78% transaksi di Utan Aji ialah pegangan bebas dan 22% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)