MalaysiaProp
Machang · Subkawasan

Machang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 122 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Machang, Machang

Peta harga →
RM284harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM380kHarga median8.1% tahun ke tahun
RM284Median sekaki persegi
+5.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
57Jualan, 2 tahun lepas

Machang ialah subkawasan (mukim) di Machang, Kelantan, dengan 122 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM380k (RM284 psf), dengan harga sekaki persegi naik 5.2% berbanding 2021. Kebanyakannya Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM615kRM413kRM210k20222023202420252026
Median 2021 RM255kmedian terkini RM380k49% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 98 jualan

< RM250k22%
250–500k48%
500–750k27%
750k–1M2%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM380,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM380k56% daripada jualan
2-sty ShopRM618k22% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM330k15% daripada jualan
1-sty TerracedRM180k7% daripada jualan
80%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas80%
pajakan20%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Machang, Machang?

Harga jualan berdaftar median di Machang (subkawasan Machang, Kelantan) pada 2025 ialah RM380,000 (RM284 sekaki persegi), berdasarkan 122 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Machang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Machang naik 5.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Machang?

Kebanyakannya Detached, iaitu 56% daripada jualan 2025.

Adakah Machang pegangan bebas atau pajakan?

80% transaksi di Machang ialah pegangan bebas dan 20% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)