MalaysiaProp
Machang · Subkawasan

Joh harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 36 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Joh, Machang

Peta harga →
RM296harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM341kHarga median24.2% tahun ke tahun
RM296Median sekaki persegi
+17.3%Harga sekaki persegi sejak 2021
24Jualan, 2 tahun lepas

Joh ialah subkawasan (mukim) di Machang, Kelantan, dengan 36 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM341k (RM296 psf), dengan harga sekaki persegi naik 17.3% berbanding 2021. Kebanyakannya Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM463kRM277kRM90k2023202420252026
Median 2021 RM250kmedian terkini RM341k36.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 33 jualan

< RM250k21%
250–500k70%
500–750k9%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM310,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM310k78% daripada jualan
1-sty TerracedRM164k22% daripada jualan
86%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas86%
pajakan14%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Joh, Machang?

Harga jualan berdaftar median di Joh (subkawasan Machang, Kelantan) pada 2025 ialah RM341,000 (RM296 sekaki persegi), berdasarkan 36 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Joh naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Joh naik 17.3% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Joh?

Kebanyakannya Detached, iaitu 78% daripada jualan 2025.

Adakah Joh pegangan bebas atau pajakan?

86% transaksi di Joh ialah pegangan bebas dan 14% pajakan.