MalaysiaProp
Kuala Lumpur · Subkawasan

Cheras harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 208 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Cheras, Kuala Lumpur

Peta harga →
RM407harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM543kHarga median15.5% tahun ke tahun
RM407Median sekaki persegi
+15%Harga sekaki persegi sejak 2021
54Jualan, 2 tahun lepas

Cheras ialah subkawasan (mukim) di Kuala Lumpur, Kuala Lumpur, dengan 208 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM543k (RM407 psf), dengan harga sekaki persegi naik 15% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM996kRM588kRM180k2022202320242025
Median 2021 RM360kmedian terkini RM543k50.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 131 jualan

< RM250k28%
250–500k28%
500–750k27%
750k–1M11%
1–1.5M3%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM460,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM640k31% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM515k19% daripada jualan
1-sty TerracedRM540k15% daripada jualan
2-sty ShopRM1.40M8% daripada jualan
FlatFlatRM240k8% daripada jualan
71%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas71%
pajakan29%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Cheras, Kuala Lumpur?

Harga jualan berdaftar median di Cheras (subkawasan Kuala Lumpur, Kuala Lumpur) pada 2025 ialah RM542,500 (RM407 sekaki persegi), berdasarkan 208 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Cheras naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Cheras naik 15% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Cheras?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 31% daripada jualan 2025.

Adakah Cheras pegangan bebas atau pajakan?

71% transaksi di Cheras ialah pegangan bebas dan 29% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)