MalaysiaProp
Kuala Lumpur · Subkawasan

Batu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 9,954 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Batu, Kuala Lumpur

Peta harga →
RM664harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM880kHarga median22% tahun ke tahun
RM664Median sekaki persegi
+2.1%Harga sekaki persegi sejak 2021
2,264Jualan, 2 tahun lepas

Batu ialah subkawasan (mukim) di Kuala Lumpur, Kuala Lumpur, dengan 9,954 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM880k (RM664 psf), dengan harga sekaki persegi naik 2.1% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.30MRM977kRM654k202120222023202420252026
Median 2021 RM695kmedian terkini RM880k26.6% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 6,242 jualan

< RM250k7%
250–500k17%
500–750k22%
750k–1M13%
1–1.5M16%
> RM1.5M25%
Persentil ke-25
MedianRM820,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM1.17M53% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM955k12% daripada jualan
Serviced ApartmentServiced ApartmentRM868k11% daripada jualan
Office LotRM600k4% daripada jualan
1-sty TerracedRM660k4% daripada jualan
70%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas70%
pajakan30%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Batu, Kuala Lumpur?

Harga jualan berdaftar median di Batu (subkawasan Kuala Lumpur, Kuala Lumpur) pada 2025 ialah RM880,000 (RM664 sekaki persegi), berdasarkan 9,954 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Batu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Batu naik 2.1% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Batu?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 53% daripada jualan 2025.

Adakah Batu pegangan bebas atau pajakan?

70% transaksi di Batu ialah pegangan bebas dan 30% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)