MalaysiaProp
Kuala Lumpur · Subkawasan

Kuala Lumpur Town Centre harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 8,296 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kuala Lumpur Town Centre, Kuala Lumpur

Peta harga →
RM957harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM1.11MHarga median4.4% tahun ke tahun
RM957Median sekaki persegi
+26.4%Harga sekaki persegi sejak 2021
2,249Jualan, 2 tahun lepas

Kuala Lumpur Town Centre ialah subkawasan (mukim) di Kuala Lumpur, Kuala Lumpur, dengan 8,296 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM1.11M (RM957 psf), dengan harga sekaki persegi naik 26.4% berbanding 2021. Kebanyakannya Serviced Apartment. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.45MRM1.02MRM593k202120222023202420252026
Median 2021 RM705kmedian terkini RM1.11M58% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 5,657 jualan

< RM250k5%
250–500k16%
500–750k15%
750k–1M8%
1–1.5M25%
> RM1.5M33%
Persentil ke-25
MedianRM1,088,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Serviced ApartmentServiced ApartmentRM1.10M51% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM1.00M28% daripada jualan
Office LotRM1.02M5% daripada jualan
SOHO / SOFOSOHO/SOFO/SOVORM1.28M3% daripada jualan
Shop/RetailRM715k3% daripada jualan
76%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas76%
pajakan24%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kuala Lumpur Town Centre, Kuala Lumpur?

Harga jualan berdaftar median di Kuala Lumpur Town Centre (subkawasan Kuala Lumpur, Kuala Lumpur) pada 2025 ialah RM1,114,000 (RM957 sekaki persegi), berdasarkan 8,296 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kuala Lumpur Town Centre naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kuala Lumpur Town Centre naik 26.4% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Kuala Lumpur Town Centre?

Kebanyakannya Serviced Apartment, iaitu 51% daripada jualan 2025.

Adakah Kuala Lumpur Town Centre pegangan bebas atau pajakan?

76% transaksi di Kuala Lumpur Town Centre ialah pegangan bebas dan 24% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)