MalaysiaProp
Kuala Krai · Subkawasan

Telekong harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 53 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Telekong, Kuala Krai

Peta harga →
RM362harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM338kHarga median2.4% tahun ke tahun
RM362Median sekaki persegi
+47.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
35Jualan, 2 tahun lepas

Telekong ialah subkawasan (mukim) di Kuala Krai, Kelantan, dengan 53 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM338k (RM362 psf), dengan harga sekaki persegi naik 47.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM450kRM260kRM70k2022202320242025
Median 2021 RM180kmedian terkini RM338k87.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 42 jualan

< RM250k26%
250–500k74%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM323,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM338k68% daripada jualan
DetachedRM323k23% daripada jualan
Low-Cost HouseRM150k9% daripada jualan
83%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas83%
pajakan17%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Telekong, Kuala Krai?

Harga jualan berdaftar median di Telekong (subkawasan Kuala Krai, Kelantan) pada 2025 ialah RM338,000 (RM362 sekaki persegi), berdasarkan 53 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Telekong naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Telekong naik 47.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Telekong?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 68% daripada jualan 2025.

Adakah Telekong pegangan bebas atau pajakan?

83% transaksi di Telekong ialah pegangan bebas dan 17% pajakan.