MalaysiaProp
Kinta · Subkawasan

Ulu Kinta harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 16,045 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Ulu Kinta, Kinta

Peta harga →
RM276harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM350kHarga median0.3% tahun ke tahun
RM276Median sekaki persegi
+12%Harga sekaki persegi sejak 2021
3,326Jualan, 2 tahun lepas

Ulu Kinta ialah subkawasan (mukim) di Kinta, Perak, dengan 16,045 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM350k (RM276 psf), dengan harga sekaki persegi naik 12% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM370kRM314kRM259k202120222023202420252026
Median 2021 RM278kmedian terkini RM350k25.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 9,863 jualan

< RM250k23%
250–500k55%
500–750k16%
750k–1M4%
1–1.5M2%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM342,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM380k34% daripada jualan
1-sty TerracedRM290k26% daripada jualan
DetachedRM380k7% daripada jualan
Low-Cost HouseRM200k7% daripada jualan
2-sty ShopRM530k5% daripada jualan
31%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas31%
pajakan69%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Ulu Kinta, Kinta?

Harga jualan berdaftar median di Ulu Kinta (subkawasan Kinta, Perak) pada 2025 ialah RM350,000 (RM276 sekaki persegi), berdasarkan 16,045 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Ulu Kinta naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Ulu Kinta naik 12% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Ulu Kinta?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 34% daripada jualan 2025.

Adakah Ulu Kinta pegangan bebas atau pajakan?

31% transaksi di Ulu Kinta ialah pegangan bebas dan 69% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)