MalaysiaProp
Kemaman · Subkawasan

Binjai harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 262 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Binjai, Kemaman

Peta harga →
RM282harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM270kHarga median3.7% tahun ke tahun
RM282Median sekaki persegi
+18.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
116Jualan, 2 tahun lepas

Binjai ialah subkawasan (mukim) di Kemaman, Terengganu, dengan 262 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM270k (RM282 psf), dengan harga sekaki persegi naik 18.5% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM368kRM274kRM180k202120222023202420252026
Median 2021 RM200kmedian terkini RM270k35% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 217 jualan

< RM250k30%
250–500k66%
500–750k3%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM277,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM260k49% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM355k20% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM190k12% daripada jualan
Low-Cost HouseRM155k11% daripada jualan
DetachedRM485k4% daripada jualan
82%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas82%
pajakan18%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Binjai, Kemaman?

Harga jualan berdaftar median di Binjai (subkawasan Kemaman, Terengganu) pada 2025 ialah RM270,000 (RM282 sekaki persegi), berdasarkan 262 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Binjai naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Binjai naik 18.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Binjai?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 49% daripada jualan 2025.

Adakah Binjai pegangan bebas atau pajakan?

82% transaksi di Binjai ialah pegangan bebas dan 18% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)