MalaysiaProp
Johor Bahru · Subkawasan

Tanjung Kupang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 308 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tanjung Kupang, Johor Bahru

Peta harga →
RM478harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM340kHarga median7.5% tahun ke tahun
RM478Median sekaki persegi
+74%Harga sekaki persegi sejak 2021
65Jualan, 2 tahun lepas

Tanjung Kupang ialah subkawasan (mukim) di Johor Bahru, Johor, dengan 308 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM340k (RM478 psf), dengan harga sekaki persegi naik 74% berbanding 2021. Kebanyakannya Serviced Apartment. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.37MRM773kRM175k202120222023202420252026
Median 2021 RM270kmedian terkini RM340k25.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 225 jualan

< RM250k24%
250–500k54%
500–750k7%
750k–1M1%
1–1.5M2%
> RM1.5M12%
Persentil ke-25
MedianRM310,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Serviced ApartmentServiced ApartmentRM360k41% daripada jualan
1-sty TerracedRM400k23% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM440k14% daripada jualan
3-sty ShopRM588k9% daripada jualan
Cluster houseCluster HouseRM1.55M9% daripada jualan
55%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas55%
pajakan45%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tanjung Kupang, Johor Bahru?

Harga jualan berdaftar median di Tanjung Kupang (subkawasan Johor Bahru, Johor) pada 2025 ialah RM340,000 (RM478 sekaki persegi), berdasarkan 308 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tanjung Kupang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tanjung Kupang naik 74% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Tanjung Kupang?

Kebanyakannya Serviced Apartment, iaitu 41% daripada jualan 2025.

Adakah Tanjung Kupang pegangan bebas atau pajakan?

55% transaksi di Tanjung Kupang ialah pegangan bebas dan 45% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)