MalaysiaProp
Hulu Selangor · Subkawasan

Serendah harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,547 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Serendah, Hulu Selangor

Peta harga →
RM277harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM270kHarga median16.8% tahun ke tahun
RM277Median sekaki persegi
+14.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
234Jualan, 2 tahun lepas

Serendah ialah subkawasan (mukim) di Hulu Selangor, Selangor, dengan 1,547 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM270k (RM277 psf), dengan harga sekaki persegi naik 14.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM306kRM233kRM160k202120222023202420252026
Median 2021 RM208kmedian terkini RM270k30.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 857 jualan

< RM250k49%
250–500k45%
500–750k5%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM250,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM348k28% daripada jualan
1-sty TerracedRM300k26% daripada jualan
Terraced FactoryRM175k18% daripada jualan
FlatFlatRM150k11% daripada jualan
Low-cost flatLow-Cost FlatRM90k6% daripada jualan
52%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas52%
pajakan48%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Serendah, Hulu Selangor?

Harga jualan berdaftar median di Serendah (subkawasan Hulu Selangor, Selangor) pada 2025 ialah RM270,000 (RM277 sekaki persegi), berdasarkan 1,547 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Serendah naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Serendah naik 14.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Serendah?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 28% daripada jualan 2025.

Adakah Serendah pegangan bebas atau pajakan?

52% transaksi di Serendah ialah pegangan bebas dan 48% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)