MalaysiaProp
Hulu Langat · Subkawasan

Pekan Batu 23 Sg Lalang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 85 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Batu 23 Sg Lalang, Hulu Langat

Peta harga →
RM245harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM780kHarga median
RM245Median sekaki persegi
+64.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
15Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Batu 23 Sg Lalang ialah subkawasan (mukim) di Hulu Langat, Selangor, dengan 85 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM780k (RM245 psf), dengan harga sekaki persegi naik 64.5% berbanding 2021. Kebanyakannya Terraced Factory. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM3.90MRM2.06MRM225k20222023202420252026
Median 2021 RM404kmedian terkini RM780k93.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 51 jualan

< RM250k14%
250–500k18%
500–750k35%
750k–1M2%
1–1.5M8%
> RM1.5M24%
Persentil ke-25
MedianRM610,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Terraced FactoryRM650k60% daripada jualan
Semi-Detached FactoryRM3.33M40% daripada jualan
18%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas18%
pajakan82%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Batu 23 Sg Lalang, Hulu Langat?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Batu 23 Sg Lalang (subkawasan Hulu Langat, Selangor) pada 2025 ialah RM780,000 (RM245 sekaki persegi), berdasarkan 85 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Batu 23 Sg Lalang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Batu 23 Sg Lalang naik 64.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Batu 23 Sg Lalang?

Kebanyakannya Terraced Factory, iaitu 60% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Batu 23 Sg Lalang pegangan bebas atau pajakan?

18% transaksi di Pekan Batu 23 Sg Lalang ialah pegangan bebas dan 82% pajakan.