MalaysiaProp
Hulu Langat · Subkawasan

Bandar Baru Bangi harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,366 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Baru Bangi, Hulu Langat

Peta harga →
RM375harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM420kHarga median7.5% tahun ke tahun
RM375Median sekaki persegi
+22.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
247Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Baru Bangi ialah subkawasan (mukim) di Hulu Langat, Selangor, dengan 1,366 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM420k (RM375 psf), dengan harga sekaki persegi naik 22.5% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM480kRM344kRM208k202120222023202420252026
Median 2021 RM300kmedian terkini RM420k40% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 794 jualan

< RM250k23%
250–500k39%
500–750k22%
750k–1M4%
1–1.5M5%
> RM1.5M7%
Persentil ke-25
MedianRM400,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM400k39% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM590k25% daripada jualan
FlatFlatRM203k13% daripada jualan
Low-cost flatLow-Cost FlatRM150k7% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM790k2% daripada jualan
41%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas41%
pajakan59%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Baru Bangi, Hulu Langat?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Baru Bangi (subkawasan Hulu Langat, Selangor) pada 2025 ialah RM420,000 (RM375 sekaki persegi), berdasarkan 1,366 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Baru Bangi naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Baru Bangi naik 22.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Baru Bangi?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 39% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Baru Bangi pegangan bebas atau pajakan?

41% transaksi di Bandar Baru Bangi ialah pegangan bebas dan 59% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)