MalaysiaProp
Gombak · Subkawasan

Bandar Sungai Buloh harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 258 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Sungai Buloh, Gombak

Peta harga →
RM710harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM1.95MHarga median39.8% tahun ke tahun
RM710Median sekaki persegi
+11.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
37Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Sungai Buloh ialah subkawasan (mukim) di Gombak, Selangor, dengan 258 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM1.95M (RM710 psf), dengan harga sekaki persegi naik 11.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM3.25MRM2.07MRM885k2022202320242025
Median 2021 RM2.20Mmedian terkini RM1.95M11.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 139 jualan

< RM250k6%
250–500k5%
500–750k6%
750k–1M9%
1–1.5M12%
> RM1.5M61%
Persentil ke-25
MedianRM1,710,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM1.65M44% daripada jualan
DetachedRM3.90M28% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM278k11% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM1.31M6% daripada jualan
Detached FactoryRM19.00M6% daripada jualan
43%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas43%
pajakan57%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Sungai Buloh, Gombak?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Sungai Buloh (subkawasan Gombak, Selangor) pada 2025 ialah RM1,950,000 (RM710 sekaki persegi), berdasarkan 258 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Sungai Buloh naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Sungai Buloh naik 11.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Sungai Buloh?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 44% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Sungai Buloh pegangan bebas atau pajakan?

43% transaksi di Bandar Sungai Buloh ialah pegangan bebas dan 57% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)