MalaysiaProp
Besut · Subkawasan

Keluang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 140 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Keluang, Besut

Peta harga →
RM302harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM300kHarga median0% tahun ke tahun
RM302Median sekaki persegi
+15.9%Harga sekaki persegi sejak 2021
32Jualan, 2 tahun lepas

Keluang ialah subkawasan (mukim) di Besut, Terengganu, dengan 140 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM300k (RM302 psf), dengan harga sekaki persegi naik 15.9% berbanding 2021. Kebanyakannya Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM420kRM273kRM125k202120222023202420252026
Median 2021 RM245kmedian terkini RM300k22.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 94 jualan

< RM250k13%
250–500k85%
500–750k2%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM350,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM395k40% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM300k33% daripada jualan
1-sty TerracedRM225k13% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM380k7% daripada jualan
Low-Cost HouseRM270k7% daripada jualan
51%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas51%
pajakan49%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Keluang, Besut?

Harga jualan berdaftar median di Keluang (subkawasan Besut, Terengganu) pada 2025 ialah RM300,000 (RM302 sekaki persegi), berdasarkan 140 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Keluang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Keluang naik 15.9% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Keluang?

Kebanyakannya Detached, iaitu 40% daripada jualan 2025.

Adakah Keluang pegangan bebas atau pajakan?

51% transaksi di Keluang ialah pegangan bebas dan 49% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)