MalaysiaProp
Bagan Datuk · Subkawasan

Hutan Melintang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 289 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Hutan Melintang, Bagan Datuk

Peta harga →
RM260harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM370kHarga median26.8% tahun ke tahun
RM260Median sekaki persegi
+4.4%Harga sekaki persegi sejak 2021
84Jualan, 2 tahun lepas

Hutan Melintang ialah subkawasan (mukim) di Bagan Datuk, Perak, dengan 289 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM370k (RM260 psf), dengan harga sekaki persegi naik 4.4% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM539kRM350kRM160k202120222023202420252026
Median 2021 RM274kmedian terkini RM370k35% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 191 jualan

< RM250k26%
250–500k41%
500–750k23%
750k–1M7%
1–1.5M1%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM410,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM250k37% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM555k14% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM495k9% daripada jualan
2-sty ShopRM620k9% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM368k9% daripada jualan
78%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas78%
pajakan22%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Hutan Melintang, Bagan Datuk?

Harga jualan berdaftar median di Hutan Melintang (subkawasan Bagan Datuk, Perak) pada 2025 ialah RM370,000 (RM260 sekaki persegi), berdasarkan 289 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Hutan Melintang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Hutan Melintang naik 4.4% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Hutan Melintang?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 37% daripada jualan 2025.

Adakah Hutan Melintang pegangan bebas atau pajakan?

78% transaksi di Hutan Melintang ialah pegangan bebas dan 22% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)