MalaysiaProp
Bachok · Subkawasan

Telong harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 107 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Telong, Bachok

Peta harga →
RM298harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM296kHarga median8.7% tahun ke tahun
RM298Median sekaki persegi
-33.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
34Jualan, 2 tahun lepas

Telong ialah subkawasan (mukim) di Bachok, Kelantan, dengan 107 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM296k (RM298 psf), dengan harga sekaki persegi turun 33.6% berbanding 2021. Kebanyakannya Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM390kRM275kRM160k20222023202420252026
Median 2021 RM290kmedian terkini RM296k2.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 63 jualan

< RM250k27%
250–500k73%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM295,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM353k92% daripada jualan
1-sty TerracedRM190k8% daripada jualan
79%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas79%
pajakan21%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Telong, Bachok?

Harga jualan berdaftar median di Telong (subkawasan Bachok, Kelantan) pada 2025 ialah RM296,000 (RM298 sekaki persegi), berdasarkan 107 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Telong naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Telong turun 33.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Telong?

Kebanyakannya Detached, iaitu 92% daripada jualan 2025.

Adakah Telong pegangan bebas atau pajakan?

79% transaksi di Telong ialah pegangan bebas dan 21% pajakan.