MalaysiaProp
Kedah · Daerah

Padang Terap harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 108 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Padang Terap, Kedah

Peta harga →
RM265harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM200kHarga median8.1% tahun ke tahun
RM265Median sekaki persegi
+2.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
33Jualan, 2 tahun lepas

Padang Terap ialah pasaran hartanah di Kedah dengan 108 transaksi jualan berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM200k (RM265 psf), dengan harga sekaki persegi naik 2.5% berbanding 2021. Jenis hartanah paling banyak diniagakan ialah Low-Cost House (56% daripada jualan terkini). Harga di bawah ialah jualan berdaftar sebenar daripada NAPIC/JPPH, dikemas kini apabila data baharu diterbitkan.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM290kRM185kRM80k20222023202420252026
Median 2021 RM210kmedian terkini RM200k4.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 73 jualan

< RM250k71%
250–500k19%
500–750k10%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM200,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Low-Cost HouseRM160k56% daripada jualan
1-sty TerracedRM200k31% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM290k6% daripada jualan
2-sty ShopRM650k6% daripada jualan
99%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas99%
pajakan1%

Projek dan subkawasan teratas

Di mana transaksi tertumpu, dan di mana harga sekaki persegi tertinggi.

Jalan di Padang Terap

Harga jualan berdaftar mengikut jalan — pilih mana-mana jalan untuk sejarah transaksi penuh

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Padang Terap?

Harga jualan berdaftar median di Padang Terap, Kedah dalam 2 tahun lepas ialah RM200,000 (RM265 sekaki persegi), berdasarkan 108 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Padang Terap naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Padang Terap naik 2.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran), dan naik 8.1% tahun ke tahun.

Apakah jenis hartanah paling biasa di Padang Terap?

Low-Cost House ialah jenis paling banyak diniagakan di Padang Terap, iaitu 56% daripada jualan 2025.

Adakah hartanah di Padang Terap pegangan bebas atau pajakan?

99% transaksi di Padang Terap ialah pegangan bebas dan 1% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)