MalaysiaProp
Seremban · Subkawasan

Pekan Setul harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 152 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Setul, Seremban

Peta harga →
RM300harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM235kHarga median12% tahun ke tahun
RM300Median sekaki persegi
+31.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
36Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Setul ialah subkawasan (mukim) di Seremban, Negeri Sembilan, dengan 152 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM235k (RM300 psf), dengan harga sekaki persegi naik 31.8% berbanding 2021. Kebanyakannya Low-Cost Flat. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.45MRM757kRM64k202120222023202420252026
Median 2021 RM160kmedian terkini RM235k46.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 100 jualan

< RM250k57%
250–500k32%
500–750k6%
750k–1M1%
1–1.5M3%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM230,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Low-cost flatLow-Cost FlatRM64k40% daripada jualan
1-sty TerracedRM340k33% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM520k7% daripada jualan
2-sty ShopRM350k7% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM300k7% daripada jualan
90%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas90%
pajakan10%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Setul, Seremban?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Setul (subkawasan Seremban, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM235,000 (RM300 sekaki persegi), berdasarkan 152 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Setul naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Setul naik 31.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Setul?

Kebanyakannya Low-Cost Flat, iaitu 40% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Setul pegangan bebas atau pajakan?

90% transaksi di Pekan Setul ialah pegangan bebas dan 10% pajakan.

Kredit foto: PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)