MalaysiaProp
Seremban · Subkawasan

Pekan Paroi Jaya harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 71 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Paroi Jaya, Seremban

Peta harga →
RM357harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM390kHarga median
RM357Median sekaki persegi
+24%Harga sekaki persegi sejak 2021
14Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Paroi Jaya ialah subkawasan (mukim) di Seremban, Negeri Sembilan, dengan 71 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM390k (RM357 psf), dengan harga sekaki persegi naik 24% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.00MRM600kRM200k20212022202320242025
Median 2021 RM369kmedian terkini RM390k5.6% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 35 jualan

< RM250k6%
250–500k69%
500–750k17%
750k–1M3%
1–1.5M3%
> RM1.5M3%
Persentil ke-25
MedianRM320,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM293k40% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM465k40% daripada jualan
DetachedRM1.00M20% daripada jualan
83%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas83%
pajakan17%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Paroi Jaya, Seremban?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Paroi Jaya (subkawasan Seremban, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM389,500 (RM357 sekaki persegi), berdasarkan 71 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Paroi Jaya naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Paroi Jaya naik 24% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Paroi Jaya?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 40% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Paroi Jaya pegangan bebas atau pajakan?

83% transaksi di Pekan Paroi Jaya ialah pegangan bebas dan 17% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)