MalaysiaProp
Seremban · Subkawasan

Lenggeng harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 578 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Lenggeng, Seremban

Peta harga →
RM285harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM420kHarga median53.5% tahun ke tahun
RM285Median sekaki persegi
-11.5%Harga sekaki persegi sejak 2021
82Jualan, 2 tahun lepas

Lenggeng ialah subkawasan (mukim) di Seremban, Negeri Sembilan, dengan 578 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM420k (RM285 psf), dengan harga sekaki persegi turun 11.5% berbanding 2021. Kebanyakannya Low-Cost House. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM750kRM430kRM110k202120222023202420252026
Median 2021 RM425kmedian terkini RM420k1.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 412 jualan

< RM250k12%
250–500k67%
500–750k18%
750k–1M2%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM450,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Low-Cost HouseRM110k57% daripada jualan
DetachedRM465k34% daripada jualan
1-sty TerracedRM373k6% daripada jualan
2-sty ShopRM750k3% daripada jualan
66%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas66%
pajakan34%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Lenggeng, Seremban?

Harga jualan berdaftar median di Lenggeng (subkawasan Seremban, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM420,000 (RM285 sekaki persegi), berdasarkan 578 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Lenggeng naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Lenggeng turun 11.5% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Lenggeng?

Kebanyakannya Low-Cost House, iaitu 57% daripada jualan 2025.

Adakah Lenggeng pegangan bebas atau pajakan?

66% transaksi di Lenggeng ialah pegangan bebas dan 34% pajakan.