MalaysiaProp
Port Dickson · Subkawasan

Pekan Port Dickson harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 254 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Port Dickson, Port Dickson

Peta harga →
RM283harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM350kHarga median6.7% tahun ke tahun
RM283Median sekaki persegi
-7.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
53Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Port Dickson ialah subkawasan (mukim) di Port Dickson, Negeri Sembilan, dengan 254 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM350k (RM283 psf), dengan harga sekaki persegi turun 7.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM410kRM258kRM105k202120222023202420252026
Median 2021 RM258kmedian terkini RM350k35.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 161 jualan

< RM250k24%
250–500k60%
500–750k14%
750k–1M2%
1–1.5M1%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM320,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM338k55% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM654k14% daripada jualan
2-sty ShopRM395k9% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM413k9% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM243k9% daripada jualan
85%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas85%
pajakan15%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Port Dickson, Port Dickson?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Port Dickson (subkawasan Port Dickson, Negeri Sembilan) pada 2025 ialah RM350,000 (RM283 sekaki persegi), berdasarkan 254 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Port Dickson naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Port Dickson turun 7.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Port Dickson?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 55% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Port Dickson pegangan bebas atau pajakan?

85% transaksi di Pekan Port Dickson ialah pegangan bebas dan 15% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)