MalaysiaProp
Petaling · Subkawasan

Pekan Serdang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,349 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Serdang, Petaling

Peta harga →
RM374harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM400kHarga median0% tahun ke tahun
RM374Median sekaki persegi
+9.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
244Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Serdang ialah subkawasan (mukim) di Petaling, Selangor, dengan 1,349 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM400k (RM374 psf), dengan harga sekaki persegi naik 9.2% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM510kRM429kRM348k202120222023202420252026
Median 2021 RM360kmedian terkini RM400k11.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 804 jualan

< RM250k21%
250–500k42%
500–750k15%
750k–1M7%
1–1.5M6%
> RM1.5M10%
Persentil ke-25
MedianRM400,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM300k17% daripada jualan
Serviced ApartmentServiced ApartmentRM330k15% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM650k13% daripada jualan
Shop/RetailRM290k9% daripada jualan
FlatFlatRM142k8% daripada jualan
37%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas37%
pajakan63%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Serdang, Petaling?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Serdang (subkawasan Petaling, Selangor) pada 2025 ialah RM400,000 (RM374 sekaki persegi), berdasarkan 1,349 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Serdang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Serdang naik 9.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Serdang?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 17% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Serdang pegangan bebas atau pajakan?

37% transaksi di Pekan Serdang ialah pegangan bebas dan 63% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)