MalaysiaProp
Petaling · Subkawasan

Pekan Batu Tiga harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 90 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Batu Tiga, Petaling

Peta harga →
RM384harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM440kHarga median
RM384Median sekaki persegi
+13.7%Harga sekaki persegi sejak 2021
7Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Batu Tiga ialah subkawasan (mukim) di Petaling, Selangor, dengan 90 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM440k (RM384 psf), dengan harga sekaki persegi naik 13.7% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.27MRM790kRM310k20212022202320242025
Median 2021 RM350kmedian terkini RM440k25.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 44 jualan

< RM250k5%
250–500k70%
500–750k18%
750k–1M0%
1–1.5M5%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM415,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM370k100% daripada jualan
78%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas78%
pajakan22%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Batu Tiga, Petaling?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Batu Tiga (subkawasan Petaling, Selangor) pada 2025 ialah RM440,000 (RM384 sekaki persegi), berdasarkan 90 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Batu Tiga naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Batu Tiga naik 13.7% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Batu Tiga?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Batu Tiga pegangan bebas atau pajakan?

78% transaksi di Pekan Batu Tiga ialah pegangan bebas dan 22% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0)