MalaysiaProp
Pekan · Subkawasan

Kuala Pahang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 56 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kuala Pahang, Pekan

Peta harga →
RM279harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM270kHarga median
RM279Median sekaki persegi
+93%Harga sekaki persegi sejak 2021
9Jualan, 2 tahun lepas

Kuala Pahang ialah subkawasan (mukim) di Pekan, Pahang, dengan 56 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM270k (RM279 psf), dengan harga sekaki persegi naik 93% berbanding 2021. Kebanyakannya Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM500kRM321kRM142k2022202320242025
Median 2021 RM150kmedian terkini RM270k80% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 32 jualan

< RM250k75%
250–500k19%
500–750k6%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM170,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

DetachedRM273k100% daripada jualan
34%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas34%
pajakan66%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kuala Pahang, Pekan?

Harga jualan berdaftar median di Kuala Pahang (subkawasan Pekan, Pahang) pada 2025 ialah RM270,000 (RM279 sekaki persegi), berdasarkan 56 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kuala Pahang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kuala Pahang naik 93% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Kuala Pahang?

Kebanyakannya Detached, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Kuala Pahang pegangan bebas atau pajakan?

34% transaksi di Kuala Pahang ialah pegangan bebas dan 66% pajakan.