MalaysiaProp
Kuantan · Subkawasan

Kuala Kuantan harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 7,471 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kuala Kuantan, Kuantan

Peta harga →
RM306harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM320kHarga median0% tahun ke tahun
RM306Median sekaki persegi
+13.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
1,498Jualan, 2 tahun lepas

Kuala Kuantan ialah subkawasan (mukim) di Kuantan, Pahang, dengan 7,471 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM320k (RM306 psf), dengan harga sekaki persegi naik 13.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM360kRM308kRM255k202120222023202420252026
Median 2021 RM274kmedian terkini RM320k17% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 4,573 jualan

< RM250k26%
250–500k60%
500–750k9%
750k–1M3%
1–1.5M1%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM303,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM319k49% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM335k17% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM459k13% daripada jualan
Low-Cost HouseRM180k9% daripada jualan
3-sty ShopRM925k3% daripada jualan
57%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas57%
pajakan43%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kuala Kuantan, Kuantan?

Harga jualan berdaftar median di Kuala Kuantan (subkawasan Kuantan, Pahang) pada 2025 ialah RM320,000 (RM306 sekaki persegi), berdasarkan 7,471 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kuala Kuantan naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kuala Kuantan naik 13.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Kuala Kuantan?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 49% daripada jualan 2025.

Adakah Kuala Kuantan pegangan bebas atau pajakan?

57% transaksi di Kuala Kuantan ialah pegangan bebas dan 43% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)