MalaysiaProp
Kuala Terengganu · Subkawasan

Manir harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 263 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Manir, Kuala Terengganu

Peta harga →
RM331harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM361kHarga median7.2% tahun ke tahun
RM331Median sekaki persegi
+266.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
82Jualan, 2 tahun lepas

Manir ialah subkawasan (mukim) di Kuala Terengganu, Terengganu, dengan 263 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM361k (RM331 psf), dengan harga sekaki persegi naik 266.8% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM413kRM240kRM68k202120222023202420252026
Median 2021 RM68kmedian terkini RM361k430.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 191 jualan

< RM250k20%
250–500k76%
500–750k4%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM360,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM363k53% daripada jualan
Low-Cost HouseRM68k29% daripada jualan
1-sty TerracedRM200k9% daripada jualan
DetachedRM470k9% daripada jualan
84%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas84%
pajakan16%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Manir, Kuala Terengganu?

Harga jualan berdaftar median di Manir (subkawasan Kuala Terengganu, Terengganu) pada 2025 ialah RM361,000 (RM331 sekaki persegi), berdasarkan 263 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Manir naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Manir naik 266.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Manir?

Kebanyakannya 1-sty Semi-Detached, iaitu 53% daripada jualan 2025.

Adakah Manir pegangan bebas atau pajakan?

84% transaksi di Manir ialah pegangan bebas dan 16% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)