MalaysiaProp
Kuala Terengganu · Subkawasan

Cenering harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 83 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Cenering, Kuala Terengganu

Peta harga →
RM350harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM310kHarga median9.5% tahun ke tahun
RM350Median sekaki persegi
+48%Harga sekaki persegi sejak 2021
36Jualan, 2 tahun lepas

Cenering ialah subkawasan (mukim) di Kuala Terengganu, Terengganu, dengan 83 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM310k (RM350 psf), dengan harga sekaki persegi naik 48% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM640kRM404kRM168k20222023202420252026
Median 2021 RM420kmedian terkini RM310k26.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 60 jualan

< RM250k15%
250–500k73%
500–750k7%
750k–1M0%
1–1.5M3%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM320,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM300k62% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM388k19% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM380k10% daripada jualan
DetachedRM157k10% daripada jualan
47%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas47%
pajakan53%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Cenering, Kuala Terengganu?

Harga jualan berdaftar median di Cenering (subkawasan Kuala Terengganu, Terengganu) pada 2025 ialah RM310,000 (RM350 sekaki persegi), berdasarkan 83 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Cenering naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Cenering naik 48% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Cenering?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 62% daripada jualan 2025.

Adakah Cenering pegangan bebas atau pajakan?

47% transaksi di Cenering ialah pegangan bebas dan 53% pajakan.

Kredit foto: Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)