MalaysiaProp
Kuala Terengganu · Subkawasan

Cabang Tiga harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 48 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Cabang Tiga, Kuala Terengganu

Peta harga →
RM221harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM168kHarga median
RM221Median sekaki persegi
+59.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
18Jualan, 2 tahun lepas

Cabang Tiga ialah subkawasan (mukim) di Kuala Terengganu, Terengganu, dengan 48 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM168k (RM221 psf), dengan harga sekaki persegi naik 59.8% berbanding 2021. Kebanyakannya Flat. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.15MRM588kRM25k20222023202420252026
Median 2021 RM83kmedian terkini RM168k103% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 36 jualan

< RM250k67%
250–500k25%
500–750k6%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M3%
Persentil ke-25
MedianRM130,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

FlatFlatRM160k33% daripada jualan
Low-cost flatLow-Cost FlatRM83k33% daripada jualan
DetachedRM464k22% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM500k11% daripada jualan
46%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas46%
pajakan54%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Cabang Tiga, Kuala Terengganu?

Harga jualan berdaftar median di Cabang Tiga (subkawasan Kuala Terengganu, Terengganu) pada 2025 ialah RM167,500 (RM221 sekaki persegi), berdasarkan 48 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Cabang Tiga naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Cabang Tiga naik 59.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Cabang Tiga?

Kebanyakannya Flat, iaitu 33% daripada jualan 2025.

Adakah Cabang Tiga pegangan bebas atau pajakan?

46% transaksi di Cabang Tiga ialah pegangan bebas dan 54% pajakan.

Kredit foto: PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)