MalaysiaProp
Kuala Terengganu · Subkawasan

Bandar Kuala Terengganu harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 497 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Kuala Terengganu, Kuala Terengganu

Peta harga →
RM271harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM240kHarga median1.9% tahun ke tahun
RM271Median sekaki persegi
+7.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
75Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Kuala Terengganu ialah subkawasan (mukim) di Kuala Terengganu, Terengganu, dengan 497 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM240k (RM271 psf), dengan harga sekaki persegi naik 7.8% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM500kRM299kRM98k202120222023202420252026
Median 2021 RM231kmedian terkini RM240k3.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 295 jualan

< RM250k68%
250–500k22%
500–750k7%
750k–1M0%
1–1.5M1%
> RM1.5M1%
Persentil ke-25
MedianRM232,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM246k74% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM550k9% daripada jualan
3-sty ShopRM1.70M4% daripada jualan
4-sty ShopRM1.35M4% daripada jualan
FlatFlatRM160k4% daripada jualan
38%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas38%
pajakan62%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Kuala Terengganu, Kuala Terengganu?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Kuala Terengganu (subkawasan Kuala Terengganu, Terengganu) pada 2025 ialah RM240,000 (RM271 sekaki persegi), berdasarkan 497 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Kuala Terengganu naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Kuala Terengganu naik 7.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Kuala Terengganu?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 74% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Kuala Terengganu pegangan bebas atau pajakan?

38% transaksi di Bandar Kuala Terengganu ialah pegangan bebas dan 62% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)