MalaysiaProp
Kuala Selangor · Subkawasan

Tanjung Karang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 40 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Tanjung Karang, Kuala Selangor

Peta harga →
RM240harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM160kHarga median
RM240Median sekaki persegi
+14.4%Harga sekaki persegi sejak 2021
3Jualan, 2 tahun lepas

Tanjung Karang ialah subkawasan (mukim) di Kuala Selangor, Selangor, dengan 40 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM160k (RM240 psf), dengan harga sekaki persegi naik 14.4% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM800kRM460kRM120k20212022202320242025
Median 2021 RM190kmedian terkini RM160k15.8% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 17 jualan

< RM250k41%
250–500k41%
500–750k6%
750k–1M6%
1–1.5M6%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM260,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM350k100% daripada jualan
65%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas65%
pajakan35%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Tanjung Karang, Kuala Selangor?

Harga jualan berdaftar median di Tanjung Karang (subkawasan Kuala Selangor, Selangor) pada 2025 ialah RM160,000 (RM240 sekaki persegi), berdasarkan 40 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Tanjung Karang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Tanjung Karang naik 14.4% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Tanjung Karang?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Tanjung Karang pegangan bebas atau pajakan?

65% transaksi di Tanjung Karang ialah pegangan bebas dan 35% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)