MalaysiaProp
Kuala Selangor · Subkawasan

Pekan Simpang Tiga Ijok harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 88 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Simpang Tiga Ijok, Kuala Selangor

Peta harga →
RM313harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM400kHarga median
RM313Median sekaki persegi
+8.7%Harga sekaki persegi sejak 2021
8Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Simpang Tiga Ijok ialah subkawasan (mukim) di Kuala Selangor, Selangor, dengan 88 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM400k (RM313 psf), dengan harga sekaki persegi naik 8.7% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM800kRM533kRM265k2022202320242025
Median 2021 RM458kmedian terkini RM400k12.6% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 49 jualan

< RM250k4%
250–500k41%
500–750k31%
750k–1M14%
1–1.5M4%
> RM1.5M6%
Persentil ke-25
MedianRM569,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM355k40% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM450k40% daripada jualan
1-sty ShopRM800k20% daripada jualan
15%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas15%
pajakan85%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Simpang Tiga Ijok, Kuala Selangor?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Simpang Tiga Ijok (subkawasan Kuala Selangor, Selangor) pada 2025 ialah RM400,000 (RM313 sekaki persegi), berdasarkan 88 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Simpang Tiga Ijok naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Simpang Tiga Ijok naik 8.7% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Simpang Tiga Ijok?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 40% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Simpang Tiga Ijok pegangan bebas atau pajakan?

15% transaksi di Pekan Simpang Tiga Ijok ialah pegangan bebas dan 85% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)