MalaysiaProp
Kuala Selangor · Subkawasan

Hujung Permatang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 152 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Hujung Permatang, Kuala Selangor

Peta harga →
RM335harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM454kHarga median
RM335Median sekaki persegi
+126.3%Harga sekaki persegi sejak 2021
8Jualan, 2 tahun lepas

Hujung Permatang ialah subkawasan (mukim) di Kuala Selangor, Selangor, dengan 152 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM454k (RM335 psf), dengan harga sekaki persegi naik 126.3% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM558kRM312kRM65k20212022202320242025
Median 2021 RM239kmedian terkini RM454k90% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 76 jualan

< RM250k45%
250–500k42%
500–750k12%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM279,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM558k100% daripada jualan
37%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas37%
pajakan63%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Hujung Permatang, Kuala Selangor?

Harga jualan berdaftar median di Hujung Permatang (subkawasan Kuala Selangor, Selangor) pada 2025 ialah RM454,000 (RM335 sekaki persegi), berdasarkan 152 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Hujung Permatang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Hujung Permatang naik 126.3% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Hujung Permatang?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Hujung Permatang pegangan bebas atau pajakan?

37% transaksi di Hujung Permatang ialah pegangan bebas dan 63% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)