MalaysiaProp
Kuala Lumpur · Subkawasan

Ampang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 624 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Ampang, Kuala Lumpur

Peta harga →
RM428harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM512kHarga median31.7% tahun ke tahun
RM428Median sekaki persegi
+6.7%Harga sekaki persegi sejak 2021
140Jualan, 2 tahun lepas

Ampang ialah subkawasan (mukim) di Kuala Lumpur, Kuala Lumpur, dengan 624 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM512k (RM428 psf), dengan harga sekaki persegi naik 6.7% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.39MRM774kRM158k202120222023202420252026
Median 2021 RM477kmedian terkini RM512k7.3% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 396 jualan

< RM250k10%
250–500k40%
500–750k13%
750k–1M9%
1–1.5M13%
> RM1.5M16%
Persentil ke-25
MedianRM500,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM443k43% daripada jualan
Low-cost flatLow-Cost FlatRM224k11% daripada jualan
4-sty ShopRM1.90M11% daripada jualan
FlatFlatRM310k11% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM830k6% daripada jualan
22%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas22%
pajakan78%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Ampang, Kuala Lumpur?

Harga jualan berdaftar median di Ampang (subkawasan Kuala Lumpur, Kuala Lumpur) pada 2025 ialah RM512,000 (RM428 sekaki persegi), berdasarkan 624 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Ampang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Ampang naik 6.7% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Ampang?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 43% daripada jualan 2025.

Adakah Ampang pegangan bebas atau pajakan?

22% transaksi di Ampang ialah pegangan bebas dan 78% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)