MalaysiaProp
Kota Tinggi · Subkawasan

Pengerang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 49 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pengerang, Kota Tinggi

Peta harga →
RM300harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM430kHarga median
RM300Median sekaki persegi
-1.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
3Jualan, 2 tahun lepas

Pengerang ialah subkawasan (mukim) di Kota Tinggi, Johor, dengan 49 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM430k (RM300 psf), dengan harga sekaki persegi turun 1.8% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Shop. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.12MRM610kRM100k202220232024
Median 2021 RM575kmedian terkini RM430k25.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 29 jualan

< RM250k7%
250–500k55%
500–750k31%
750k–1M0%
1–1.5M7%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM486,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

2-sty ShopRM1.12M100% daripada jualan
22%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas22%
pajakan78%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pengerang, Kota Tinggi?

Harga jualan berdaftar median di Pengerang (subkawasan Kota Tinggi, Johor) pada 2025 ialah RM430,000 (RM300 sekaki persegi), berdasarkan 49 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pengerang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pengerang turun 1.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pengerang?

Kebanyakannya 2-sty Shop, iaitu 100% daripada jualan 2025.

Adakah Pengerang pegangan bebas atau pajakan?

22% transaksi di Pengerang ialah pegangan bebas dan 78% pajakan.