MalaysiaProp
Klang · Subkawasan

Pekan Pendamaran harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 747 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Pendamaran, Klang

Peta harga →
RM376harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM600kHarga median0% tahun ke tahun
RM376Median sekaki persegi
+52.9%Harga sekaki persegi sejak 2021
136Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Pendamaran ialah subkawasan (mukim) di Klang, Selangor, dengan 747 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM600k (RM376 psf), dengan harga sekaki persegi naik 52.9% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM1.23MRM670kRM110k202120222023202420252026
Median 2021 RM170kmedian terkini RM600k252.9% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 454 jualan

< RM250k30%
250–500k17%
500–750k15%
750k–1M11%
1–1.5M12%
> RM1.5M15%
Persentil ke-25
MedianRM540,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM490k32% daripada jualan
Shop/RetailRM1.11M14% daripada jualan
Office LotRM510k13% daripada jualan
FlatFlatRM210k10% daripada jualan
3-sty ShopRM1.45M10% daripada jualan
80%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas80%
pajakan20%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Pendamaran, Klang?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Pendamaran (subkawasan Klang, Selangor) pada 2025 ialah RM600,000 (RM376 sekaki persegi), berdasarkan 747 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Pendamaran naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Pendamaran naik 52.9% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Pendamaran?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 32% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Pendamaran pegangan bebas atau pajakan?

80% transaksi di Pekan Pendamaran ialah pegangan bebas dan 20% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)