MalaysiaProp
Klang · Subkawasan

Pekan Meru harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 66 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Pekan Meru, Klang

Peta harga →
RM439harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM360kHarga median
RM439Median sekaki persegi
+11%Harga sekaki persegi sejak 2021
19Jualan, 2 tahun lepas

Pekan Meru ialah subkawasan (mukim) di Klang, Selangor, dengan 66 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM360k (RM439 psf), dengan harga sekaki persegi naik 11% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM950kRM620kRM290k20212022202320242026
Median 2021 RM300kmedian terkini RM360k20% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 43 jualan

< RM250k2%
250–500k86%
500–750k7%
750k–1M0%
1–1.5M2%
> RM1.5M2%
Persentil ke-25
MedianRM360,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM513k67% daripada jualan
1-sty TerracedRM330k33% daripada jualan
82%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas82%
pajakan18%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Pekan Meru, Klang?

Harga jualan berdaftar median di Pekan Meru (subkawasan Klang, Selangor) pada 2025 ialah RM360,000 (RM439 sekaki persegi), berdasarkan 66 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Pekan Meru naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Pekan Meru naik 11% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Pekan Meru?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 67% daripada jualan 2025.

Adakah Pekan Meru pegangan bebas atau pajakan?

82% transaksi di Pekan Meru ialah pegangan bebas dan 18% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)