MalaysiaProp
Kemaman · Subkawasan

Kertih harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 325 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Kertih, Kemaman

Peta harga →
RM258harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM274kHarga median10.3% tahun ke tahun
RM258Median sekaki persegi
-9.2%Harga sekaki persegi sejak 2021
124Jualan, 2 tahun lepas

Kertih ialah subkawasan (mukim) di Kemaman, Terengganu, dengan 325 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM274k (RM258 psf), dengan harga sekaki persegi turun 9.2% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM425kRM255kRM85k20222023202420252026
Median 2021 RM312kmedian terkini RM274k12.2% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 252 jualan

< RM250k32%
250–500k63%
500–750k3%
750k–1M1%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM269,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM259k32% daripada jualan
Condo / apartmentCondominiumRM83k26% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM330k13% daripada jualan
Single-storey semi-D1-sty Semi-DetachedRM365k12% daripada jualan
DetachedRM448k8% daripada jualan
42%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas42%
pajakan58%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Kertih, Kemaman?

Harga jualan berdaftar median di Kertih (subkawasan Kemaman, Terengganu) pada 2025 ialah RM274,000 (RM258 sekaki persegi), berdasarkan 325 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Kertih naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Kertih turun 9.2% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Kertih?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 32% daripada jualan 2025.

Adakah Kertih pegangan bebas atau pajakan?

42% transaksi di Kertih ialah pegangan bebas dan 58% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0)