MalaysiaProp
Jerantut · Subkawasan

Teh harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 46 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Teh, Jerantut

Peta harga →
RM273harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM278kHarga median
RM273Median sekaki persegi
+85.6%Harga sekaki persegi sejak 2021
10Jualan, 2 tahun lepas

Teh ialah subkawasan (mukim) di Jerantut, Pahang, dengan 46 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM278k (RM273 psf), dengan harga sekaki persegi naik 85.6% berbanding 2021. Kebanyakannya 1-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM400kRM246kRM93k202220232024
Median 2021 RM95kmedian terkini RM278k192.1% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 28 jualan

< RM250k36%
250–500k64%
500–750k0%
750k–1M0%
1–1.5M0%
> RM1.5M0%
Persentil ke-25
MedianRM295,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

1-sty TerracedRM260k50% daripada jualan
Low-Cost HouseRM150k50% daripada jualan
70%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas70%
pajakan30%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Teh, Jerantut?

Harga jualan berdaftar median di Teh (subkawasan Jerantut, Pahang) pada 2025 ialah RM277,500 (RM273 sekaki persegi), berdasarkan 46 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Teh naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Teh naik 85.6% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Teh?

Kebanyakannya 1-sty Terraced, iaitu 50% daripada jualan 2025.

Adakah Teh pegangan bebas atau pajakan?

70% transaksi di Teh ialah pegangan bebas dan 30% pajakan.