MalaysiaProp
Hulu Langat · Subkawasan

Hulu Langat harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 862 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Hulu Langat, Hulu Langat

Peta harga →
RM362harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM490kHarga median32.5% tahun ke tahun
RM362Median sekaki persegi
+7.7%Harga sekaki persegi sejak 2021
173Jualan, 2 tahun lepas

Hulu Langat ialah subkawasan (mukim) di Hulu Langat, Selangor, dengan 862 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM490k (RM362 psf), dengan harga sekaki persegi naik 7.7% berbanding 2021. Kebanyakannya Condominium. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM916kRM558kRM199k202120222023202420252026
Median 2021 RM370kmedian terkini RM490k32.4% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 566 jualan

< RM250k18%
250–500k35%
500–750k10%
750k–1M17%
1–1.5M14%
> RM1.5M6%
Persentil ke-25
MedianRM470,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Condo / apartmentCondominiumRM340k37% daripada jualan
Double-storey semi-D2-sty Semi-DetachedRM1.43M26% daripada jualan
Double-storey terrace2-sty TerracedRM852k25% daripada jualan
1-sty TerracedRM376k5% daripada jualan
DetachedRM685k2% daripada jualan
77%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas77%
pajakan23%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Hulu Langat, Hulu Langat?

Harga jualan berdaftar median di Hulu Langat (subkawasan Hulu Langat, Selangor) pada 2025 ialah RM490,000 (RM362 sekaki persegi), berdasarkan 862 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Hulu Langat naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Hulu Langat naik 7.7% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Hulu Langat?

Kebanyakannya Condominium, iaitu 37% daripada jualan 2025.

Adakah Hulu Langat pegangan bebas atau pajakan?

77% transaksi di Hulu Langat ialah pegangan bebas dan 23% pajakan.

Kredit foto: Condominium towers in North Kiara, Kuala Lumpur, Pradana Aumars (CC BY-SA 4.0) · Semi-detached houses in Taman Rashidah Utama, Senawang, Wikimedia Commons contributor (CC BY-SA 3.0) · Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0)