MalaysiaProp
Gombak · Subkawasan

Bandar Rawang harga rumah

Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH: 1,053 transaksi sejak 2021.

Lokasi

Bandar Rawang, Gombak

Peta harga →
RM323harga median sekaki persegi, 2 tahun lepas
RM470kHarga median13.7% tahun ke tahun
RM323Median sekaki persegi
+16.8%Harga sekaki persegi sejak 2021
181Jualan, 2 tahun lepas

Bandar Rawang ialah subkawasan (mukim) di Gombak, Selangor, dengan 1,053 transaksi berdaftar sejak 2021. Dalam 2 tahun lepas, harga median ialah RM470k (RM323 psf), dengan harga sekaki persegi naik 16.8% berbanding 2021. Kebanyakannya 2-sty Terraced. Harga transaksi sebenar berdaftar daripada NAPIC/JPPH.

Trend harga

Harga jualan median suku tahunan, semua jenis hartanah.

RM780kRM475kRM170k202120222023202420252026
Median 2021 RM300kmedian terkini RM470k56.7% pada harga

Taburan harga

2023–2025 · 599 jualan

< RM250k29%
250–500k36%
500–750k16%
750k–1M5%
1–1.5M8%
> RM1.5M6%
Persentil ke-25
MedianRM410,000
Persentil ke-75

Apa yang dijual di sini

Harga median mengikut jenis rumah, dengan bahagian setiap jenis daripada jualan 2025.

Double-storey terrace2-sty TerracedRM500k36% daripada jualan
FlatFlatRM170k13% daripada jualan
2-sty ShopRM875k10% daripada jualan
Low-Cost HouseRM280k7% daripada jualan
3-sty ShopRM1.04M6% daripada jualan
52%bebas
Pegangan bebas vs pajakan
pegangan bebas52%
pajakan48%

Frequently asked

Berapakah harga median hartanah di Bandar Rawang, Gombak?

Harga jualan berdaftar median di Bandar Rawang (subkawasan Gombak, Selangor) pada 2025 ialah RM470,000 (RM323 sekaki persegi), berdasarkan 1,053 transaksi NAPIC/JPPH sejak 2021.

Adakah harga hartanah di Bandar Rawang naik atau turun?

Harga sekaki persegi di Bandar Rawang naik 16.8% sejak 2021 (ukuran penghargaan sebenar yang neutral campuran).

Apakah jenis hartanah yang dijual di Bandar Rawang?

Kebanyakannya 2-sty Terraced, iaitu 36% daripada jualan 2025.

Adakah Bandar Rawang pegangan bebas atau pajakan?

52% transaksi di Bandar Rawang ialah pegangan bebas dan 48% pajakan.

Kredit foto: Double-storey terraced houses in Bandar Sri Sendayan, Seremban, AyyanD (CC BY-SA 4.0) · PPR public housing flats in Bukit Jalil, Kuala Lumpur, Brownc (CC BY-SA 4.0)